18.–19. 08. 2012 historické dny, Brdečný u Neveklova | 2012, srpen, bitvy a spol., festival, setkání, tržiště

18.–19. 08. 2012 historické dny, Brdečný u Neveklova

Rogar - Kletba (bitva, festival, setkání, tržiště)
18.–19. srpna 2012
Brdečný u Neveklova
Občanské sdružení Midgard

Milí přátelé,

dovolte, abychom Vás pozvali na šestý ročník raně středověké bitvy Rogar - Kletba, která se bude konat 18. - 19. srpna 2012 v Brdečném u Neveklova.

Opět pro Vás chystáme bitvu v sobotu i v neděli, ukázky dobových řemesel, soutěž v hodu kopím, soutěž o nejlepšího lučištníka, kuchařskou soutěž a jako novinku jsme pro Vás připravili „dívčí soutěž“ a „večerní velmi veselou hru“.
V sobotu se bude podávat snídaně, večeře a nějaké to pivo také dozajista bude. V neděli pak snídaně.
Přihlásit se můžete nejpozději do 5. 8. 2012.

Z důvodu zajištění vyšší úrovně akce jsme se rozhodli pozvat pouze vybrané skupiny či jednotlivce. Podmínky účasti jsou letos opět rozšířeny: http://os-midgard.info/akce/podminky.php
Pokud jsme na Vás nějakým nedopatřením zapomněli, nebo Vás neznáme a podmínky splňujete, ozvěte se nám na e-mail bitva@os-midgard.info nebo toki@centrum.cz. Do e-mailu přiložte fotky Vašeho vybavení (kostýmy, zbroje), případně ještě odkaz na Vaše stránky.

Zde je krátká upoutávka:

Mé jméno je Rogar, život se mi již chýlí ke konci a stejně  jako stromům na podzim opadá listí, tak i mně na hlavě už mnoho vlasů nezbývá. Nebylo tomu tak ale vždy; býval jsem mladý, odvážný, chtivý bohatství, moci a poznání. Snad smělý sen, snad. Ale bohové mne vyslyšeli a v běhu života se sen stal skutečností. Narodil jsem se ve Švédsku, otec byl vážený válečník. Začal mne učit ovládat meč již v útlém věku a tak když mi bylo třináct let, dovolil mi jet s ním na první výpravu.

V šestém příběhu Vám budu vyprávět o tom, jak jsem já spolu s hrstkou přeživších spolubojovníků upadl do zajetí v daleké Rusi a přes všechny strasti a problémy přežil i toto dobrodružství.

Je deváté století křesťanského letopočtu - čas obchodu, čas výprav, čas válek a čas smrti.

Místo konání akce je zasazeno do malebné krajiny Středočeské pahorkatiny. Nedaleko se nachází několik rybníků a o pár kilometrů dále Slapská přehrada (Nová a Stará Živohošť), kde se můžete v horkých srpnových dnech osvěžit.:-)

Vítáni jsou bojovníci, řemeslníci, obchodníci i ti, kteří jen směnit zboží chtějí či s přáteli se setkat.
Další kontakty: bitva@os-midgard.info Dagfari Hrut: 739 077 705 Anwend Zůl: 608 773 799

Těšíme se na Vaši účast a doufáme, že se Vám u nás bude líbit.

online mapa

Zvětšit mapu

plakát akce:
plakat_12_web
 

design ©2009 Vítězslav Jančák, grafik a fotograf | Napište nám