Herold – šermířské listy

O nás

Tyto stránky obsahují krátké recenze z akcí a články na téma historie, osobnosti, zbraně a zbroj a další témata související s historickým šermem. Svým obsahem a zaměřením navazují na tištěný čtvrtletník Herold – šermířské listy, který vycházel v letech 2000–2005. Obsah také připravují stejní lidé – Vítězslav Jančák (redakce) a tým přispívajících autorů. Webové stránky jsou stále ve stavu vývoje, ale obsah a informace se rozrůstají.

Nyní zde naleznete tři kategorie článků. Jedním jsou recenze na proběhlé akce, dalším články z různých vydání čtvrtletníku Herold – šermířské listy (vydané i nevydané) a posledním samostatná část s medailonky významných osobností z historie české i evropské.

Stránky obsahují reklamní bloky Google AdSense, kliknutím na tuto reklamu, případně zakoupením produktu na odkazovaných stránkách, jednoduše a bez námahy či dalších výdajů podpoříte své oblíbené stránky.
Podpořit nás můžete i jiným libovolným způsobem.


Trocha historie

V letech 2000 až 2005 vycházel tištěný čtvrtletník Herold – šermířské listy (čtvrtletník pro skupiny a přátele historického šermu), který obsahoval články o historických událostech, medailonky osobností historicky významných, texty o zbrani i zbroji a další články. Obsahem byly i recenze a malé galerie z různých šermířských akcí. Bohužel náklady na vydávání byly každým rokem neúnosnější a tak byl ročník 2005 posledním pro tento tištěný čtvrtletník.


na obrázku: ročníky 2001–2005

eHerold

Pokusíme se přinést alespoň malou náhradu za časopis v podobě internetových stránek, kde bude vycházet jak obsah z čtvrtletníků již vydaných, tak obsah, který byl připravován do dalších čísel a také obsah zcela nový. Nová je také nepravidelnost vydávání nových příspěvků, což vám však vynahradí možnost odebírání RSS kanálu jednotlivých částí a vždy tak budete upozorněni na nový příspěvek aniž byste museli kontrolovat naše stránky.

Nepravidelník eHerold tak snad časem nahradí tištěnou formu čtvrtletníku Herold – šermířské listy. eHerold nebude obsahovat Plán akcí, Adresář historického šermu a fotogalerie. Plán akcí naleznete na stránkách Herold – šermířské listy, časem snad i Adresář historického šermu. Fotografie z akcí naleznete na stránkách fotogalerie.


Spolupráce a podpora

Uvítáme staré i nové přispěvatele, kteří nejsou skoupí rozdělit se o znalosti a informace s ostatními. Těšíme se také na vaši podporu, ať už v jakékoliv formě. Inzerenti jsou také vítáni. Pokud byste rádi publikovali na našem webu relevantní texty (historie, šerm, zbraně a zbroj, recenze na akce, …) ozvěte se na náš e-mail.

Příjemné čtení vám přeje redakce.


Photon Europe
Vítězslav Jančák - grafik a fotograf

 

design ©2009 Vítězslav Jančák, grafik a fotograf | Napište nám