01. 08. 2009 bitva, Tábor-Čekanice | bitvy a spol., srpen

01. 08. 2009 bitva, Tábor-Čekanice

Souboj třiceti
bitva
1. srpna 2009
u tvrze na střelnici v Táboře – Čekanicích
SHŠ Pětilistá růže

Jak už název napovídá, jedná se o historicky doloženou událost z období stoleté války (konkrétně polovina 14. století), kteroužto se pokusíme sehrát přesně podle popisu kronikáře stoleté války, Jeana Froissara.

Rádi bychom, aby se nám sešlo cca 200 účinkujících. V úvodu akce se odehrají dvě šarvátky, ve kterých – kromě každého kdo si bude chtít „ťuknout“- využijeme i případné střelce z palných zbraní, luků a kuší. Druhá polovina scénáře bude vlastní souboj, kterého se zúčastní 60 rytířů (30 francouzských, 30 anglických a žoldnéřů z celé Evropy), ostatní budou hrát pážata a diváky.

Rytíři, pokud máte chuť si zabojovat, budete kromě kostýmu, zbraní a zbroje -(Francie, Anglie – na erbovních barvách samozřejmě netrváme, rádi bychom ale dodrželi dataci – polovina 14. století!) - potřebovat náležitě vystrojené a vybavené páže. Uprostřed souboje bude dle dobových pramenů přestávka na občerstvení a ošetření ran, během ní by bylo nedůstojné nemít patřičnou obsluhu. V tomto počtu nebude pravděpodobně v našich silách dodat dostatek sedátek, pohárů, pečených kuřat a jiných pochutin, proto si je prosím opatřete a přivezte z vlastních zdrojů. Obvazy a krví také nepohrdneme, přestože samozřejmě zajistíme nějaké základní zásoby sami.

Dobové stany přivítáme rovněž, dále potom štíty – bude-li to ve vašich silách v barvách rytířů – kteří budou v samotném souboji nebo bez barev-neutrální.

Kdo máte možnost, přivezte i nosítka – v závěru bude potřeba přenést 13 padlých k důstojnému rytířskému pohřbu, a tentokrát se chceme vyhnout obvyklým situacím, kdy si „mrtvola“ napůl dojde kam je potřeba.

Pokud vše dopadne – měl by být zde využit i kůň.
Budou taverny, stánky s občerstvením a k dispozici bude i bufet místní střelnice.
Večer vše zakončí koncert rockové kapely METANOON
Změna!
Musím vám všem oznámit jednu smutnou zprávu, letošní bitva se bude sice odehrávat tak, jak máme naplánováno. Nebude však hrát na závěr celého dne a večera kapela METANOON. Z důvodu naplánovaných dovolených zaměstnavatele v rámci krize - datum je neměnné, kluci z kapely si nemohou zvolit jiný termín dovolené a tudíž se celá kapela velice omlouvá, ovšem tento termín nejsou schopni dodržet. Ale, aby jste nabyli zase tak moc zklamáni, je stanoven nový termín na září.

Těšíme se na Vás opět první srpnový víkend.

SHŠ Pětilistá růže
shspetilistaruze@seznam.cz

Pouze po předchozím emailem nebo telefonickém přihlášení či po předchozí domluvě!

Mapa:

Zvětšit mapuudělej si vlastní triko - e-shop
 

design ©2009 Vítězslav Jančák, grafik a fotograf | Napište nám