18.–19. 07 2009 bitva, Brdečný u Neveklova | bitvy a spol., červenec

18.–19. 07 2009 bitva, Brdečný u Neveklova

Rogar - "Krev severu"
bitva
18.–19. července 2009
Brdečný u Neveklova
MIDGARD - sdružení pro oživení historie

Dovolte, abychom Vás pozvali na třetí ročník raně středověké bitvy Rogar - "Krev severu", která se bude konat 18.–19. července 2009 v Brdečném u Neveklova.

Opět pro Vás chystáme bitvu v sobotu i v neděli, ukázky dobových řemesel, soutěž v hodu kopím, soutěž o nejlepšího lučištníka, běh bojovníka a mnoho dalších zajímavostí.

Zde je krátká upoutávka:
Mé jméno je Rogar, život se mi již chýlí ke konci a stejně  jako stromům na podzim opadá listí, tak i mně na hlavě už mnoho vlasů nezbývá. Nebylo tomu tak ale vždy; býval jsem mladý, odvážný, chtivý bohatství, moci a poznání. Snad smělý sen, snad. Ale bohové mne vyslyšeli a v běhu života se sen stal skutečností. Narodil jsem se ve Švédsku, otec byl vážený válečník. Začal mne učit ovládat meč již v útlém věku a tak když mi bylo třináct let, dovolil mi jet s ním na první výpravu.

Ve třetím příběhu vám budu vyprávět o návratu z úspěšné výpravy zpět do rodné země, jež měl být pro nás návratem posledním. Osud tomu však chtěl a naši cestu zkřížila záhadná žena, díky níž jsme dostali šanci opět spočinout před prahy našich domů s hrdě vztyčenou hlavou a náručí plnou bohatství…

Je deváté století křesťanského letopočtu - čas obchodu, čas výprav, čas válek a čas smrti.

Místo konání akce je zasazeno do malebné krajiny Středočeské pahorkatiny.
Nedaleko se nachází několik rybníků a o pár kilometrů dále Slapská přehrada (Nová a Stará Živohošť), kde se můžete v horkých červencových dnech osvěžit.

Pořadatel:
MIDGARD - sdružení pro oživení historie
Kostelní 120 251 64 Mnichovice

http://os-midgard.info/
bitva@os-midgard.info

Dagfari Hrut: 739 077 705
Anwend Zůl tel. : 608 773 799

Zvětšit mapuudělej si vlastní triko - e-shop
 

design ©2009 Vítězslav Jančák, grafik a fotograf | Napište nám