články | Herold – šermířské listy

Vzpomínky na loňské akce (rok 1999)

Vzpomínky na loňské akce
rok 1999 pro ročník HŠL 2000

Podle materiálů dodaných Bábí Jindrou Albrechtovou.celý článek...

Budyňská koruna IV - 2000

Budyňská koruna IV - 2000

V červenci jsem se vydal na přehlídku skupin historického šermu, kterou pořádá SHŠ Lepus v Budyňi nad Ohří. Je to soutěžní přehlídka SHŠ, které zde mohou ukázat své představení početnému publiku a zúčastnit se tak i soutěže v několika kategoriích. Porota je složena z režiséra, historika, šermíře a kaskadéra, kteří hodnotí jednotlivé SHŠ, vždy ve svém oboru. Letos se zúčastnilo 8 skupin.celý článek...

Bitvení na Wothanburgu

Bitvení na Wothanburgu

Velkolepě pojatá, ač dosud nedohotovená kulisa dřevěného románského opevnění stojící na malém návrší vás upoutá už z dálky. Palisáda z  poctivých kůlů, mohutná brána s věží (beze střechy), vysoké valy a hluboký příkop s mostem a hrozivě trčícími zašpičatělými kůly - to je výsledek jistě veliké dřiny mnoha lidí ze skupiny Wothanburg a zároveň příslib do dalších let, neboť opevnění bude neustále přistavováno a vylepšováno.celý článek...

Libušín 2000

Libušín 2000

Stalo se už tradicí, že libušínská bitva bývá jakýmsi otevřením sezóny. Svědčí o tom zájem a každoroční hojná účast šermířů i diváků. Bývá to velkolepá podívaná (to nemohu zase tak objektivně posoudit, protože jsem tuto bitvu nikdy jako divák neviděl, leda tak na videu), když se dvě obrovské (na šermířské poměry) armády střetnou před impozantními kulisami. Nejinak tomu bylo i tento rok.celý článek...

Poděbrady – bitva U Nancy 1477

Poděbrady 2000

Pokud jste nebyli na letošní bitv
ě v Poděbradech, která se konala v květnu. Přišli jste o mnohé zážitky.celý článek...

Budyňská koruna 2002

Malé ohlédnutí na Budyňskou korunu 2002. Skvělá akce s velmi dobrým nápadem i provedením, vše podložené již mnoha ročníky. Tato recenze vyšla v roce 2002 v Herold - šermířké listy v čísle č. 3.

celý článek...

Třebíčský ples od Fracce

Letos jsme byli přítomni na plesání v Třebíči, které pořádá skupina Fracce. Byl to náš první třebíčský ples a i po dálnici to bylo časově únosné tak akorát.
celý článek...

Plesání ve Všestarech

Můj oblíbený ples pořádaný mnou oblíbenou skupinou. Brakýři nechť čtou vícekrát první větu, vy ostatní můžete číst dále.
celý článek...

Kolínská třicítka

Tradiční bitva v Kolíně, letos opět v období třicetileté války, byla povedená. Sice již od pátku po celé republice řádil silný vítr a i v Kolíně jsme jej poznali.
celý článek...

Skvělý víkend na hradě Pecka

Dne 9. 6. 2007 pořádala skupina REGO šermířskou akci na hradě Pecka. Tentokrát jsme dorazili také a užili si třikrát bitvu na hradním nádvoří a vystoupení s večerním překvapením.
celý článek...
 

design ©2009 Vítězslav Jančák, grafik a fotograf | Napište nám