Skvělý víkend na hradě Pecka | Recenze na akci

Skvělý víkend na hradě Pecka

datum: 9. 6. 2007
pořadatel: REGO
období: třicetiletá válka

Skupina REGO je tradičním pořadatelem šermířských akcí na hradě Pecka. Tentokrát se nám podařilo dorazit také a nemohli jsme litovat. Tábor se rozkládal přímo pod hradbami hradu, zajištěno bylo i jídlo pro účastníky (nejen chleba byl opravdu skvělý) a "odskočit" se dalo přímo na hradním WC. Odtud po celou dobu fungoval hradní rozhlas, který umožňoval nejen dobrý rozhled, ale i rozkřik.


hrad Pecka - nádvoří

Páteční večer byl na nádvoří táborák a "fasovaly" se buřty, chleba, tácky a hořčice (ano v tomto pořadí a s náležitými odstupy) :-). V sobotu ráno následoval budíček, snídaně, hygiena a nácvik.Bitvy se odehrály celkem tři. Jednalo se sice o jeden scénář, vše však bylo postupně rozvinuto "k dokonalosti". Jelikož to byla třicítka, tak se střílelo a uvnitř hradu jste to nejen slyšeli, ale i cítili (nosem i svaly).


Tak, a teď to zkus ty!

Scénář byl postaven na zápletce, kdy hradní pán (Harant) vyhnal špatného sloužícího (no okrádal ho) a ten lstí přivedl cizí vojáky (Valdštejnovy) na hrad právě v okamžiku, kdy hradní pán odtáhl za obchody. Hrad byl dobit. Po té se vrátil hradní pán a byl nucen dobíti si hradu zpět. To se nakonec podařilo a přes velké ztráty se oba vojevůdci (ve skutečnosti spojenci) dopátrali viníka. Celou bitvu zakončila pěkná poprava.


Kolečkovka v akci. Bohužel i se svými chybami. No ale je to krása.

Jednotlivé bitvy byly proloženy tanečními a šermířskými vystoupeními. Večer pak zakončila pohádka v podání skupiny REGO. Pokud se vám naskytne možnost ji shlédnout, určitě neváhejte. Později byl opět na hradním nádvoří připraven táborák.


Vymetání hospody - vyhazovačka.

Jo stálo to za to.


*?…#&#*{@][*

redakce

 

design ©2009 Vítězslav Jančák, grafik a fotograf | Napište nám